Začněte se připravovat na Vánoce: osvojte si nejjednodušší recept na perníčky

Chcete-li zpestřit svůj seznam novoročních a vánočních jídel, přidejte domácí zázvorové sušenky ke sledě pod kožich, salátu Olivier a mandarinkám. Naplní váš domov sváteční vůní zázvoru a skořice.

Osvojte si tento jednoduchý recept s celou rodinou, aby se vaření stalo úžasnou rodinnou tradicí.

Smíchejte asi 300 g pšeničné mouky se 4 g jedlé sody a kořením (2 g zázvoru, 1 g skořice, podle chuti můžete přidat i kardamom, muškátový oříšek, anýz a citrusovou kůru). Vzniklou směs propasírujte přes cedník.

Vezměte 100 g másla pokojové teploty a vyšlehejte ho se 100 cukry mixérem do krémova. Přidejte jedno vejce a znovu šlehejte, dokud nezískáte homogenní konzistenci. Přidejte tam 50 g medu a znovu vše promíchejte. Za současného hnětení všeho stěrkou postupně přidávejte směs mouky a koření, abyste vytvořili husté vlhké těsto, které vytvoří hrudku.

Těsto hněteme rukama, dokud se již nelepí na ruce, ale je stále pružné, v případě potřeby přidejte další mouku.

Poté zabalte hrudku těsta do potravinářské fólie a dejte přes noc do lednice nebo na 2–3 hodiny do mrazáku.

Na stůl nasypte mouku a zapněte troubu, aby se předehřála na 180 stupňů. Začněte rozjíždět. K tomu je třeba celé těsto rozdělit na čtyři části. Na práci stačí použít jen jednu část a zbytek v tuto chvíli uchovávejte v lednici.

Těsto rozválejte na pečícím papíře na tloušťku 3 mm. Pomocí různých vykrajovátek vykrajujte cukroví ve tvaru vánočních stromků, sněhových vloček atd.

Na plech položte pečicí papír, sušenky rozložte a pečte v troubě 5–7 minut do zlatova. Po vychladnutí ztvrdne.

Užijte si svůj čaj!

Fotky Pixabay

Loading...
begonie