Odborník prozradil, jak jíst těstoviny a nepřibrat

Myslíte si, že těstoviny nemohou být součástí zdravého jídelníčku a jsou zcela nevhodné v dietě, když potřebujete zhubnout?

Vůbec ne!

Odborník na výživu řekl, jak vařit těstoviny a snížit počet kalorií, aby se zabránilo přibírání na váze.

1. Před těstovinami si dejte zeleninový salát

Zelenina vás zasytí a s menší porcí těstovin se nakonec budete cítit sytí. Konzumace zeleniny před potravinami s vysokým obsahem škrobu, jako jsou těstoviny, zabrání náhlým výkyvům hladiny glukózy v krvi a uvolňování inzulínu.

2. Těstoviny vyrobené z celozrnné pšenice a luštěnin jsou nejlepší volbou.

Takové těstoviny obsahují více vlákniny než rafinované těstoviny, a to přispívá k rychlejšímu zasycení a má další výhody pro tělo: snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky 2. typu a zlepšuje motilitu střev. Hledejte štítky na těstovinách, které říkají „celozrnné“ nebo „vyrobené z celých zrn“.

3. Co takhle udělat si zeleninové špagety nebo přidat zeleninu do oblíbených těstovin?

Škrabkou na zeleninu nebo speciálním struhadlem udělejte z cukety nudle a smíchejte je s celozrnnými nudlemi a do misky s penne přidejte růžičkovou kapustu, květák nebo brokolici, papriku, žampiony, rajčata a cibuli. Připravte mleté ​​maso na lasagne, část mletého masa nahraďte dýní, kedlubnou, luštěninami, špenátem a houbami. Pro odstranění přebytečného tuku z mletého masa jej po uvaření přecedíme přes sítko.

4. Máte rádi carbonara? Skvělý!

Mám radu, jak snížit jeho obsah kalorií třikrát. Stačí místo slaniny použít prosciutto.

5. 100 g kečupu obsahuje asi 150 kcal a 20 g cukru (při denním příjmu cukru 30 g pro dospělé). Výborná rajčatová omáčka se dá udělat dušením rajčat (v zimě lze použít mražená nebo konzervovaná ve vlastní šťávě) s česnekem, rozmarýnem, směsí paprik a dalšího koření a bylinek.

6. Udělejte těstoviny jako hlavní jídlo, jako Italové, a ne doplněk k vysoce kalorickým řízkům.

Loading...
begonie