Kráva Helen zachráněná před intenzivním chovem: VIDEA jejího nového domova obletí svět

Kráva Helen, zachráněná z intenzivního chovu, je nyní šťastná ve svém novém domově, o radosti zvířete svědčí videa.

Byl chovaných na intenzivní farměve kterém žil 19 let, využívány k produkci mléka. Helen strávila celý svůj život zavřená v krabici s velmi omezeným prostorem pro chůzi. Nyní, díky zásahu dobrovolníci z Domova strýčka Neila, byla zachráněna a převezena do svatyně, kde může pokračovat ve svém svobodném a šťastném životě. Stalo se tak v New Jersey, kde bylo několik dobrovolníků zabývají se zotavováním týraných zvířata odveze je do chráněného prostoru.

Domov strýčka Neila je domovem více než 80 zvířat, z nichž všechna jsou všechna odebraná z intenzivních chovů a zachráněna. Příběh chudinky Heleny by měl každého přimět k zamyšlení nad krutostí a nesmyslností intenzivního zemědělství. Všichni jsme si dobře vědomi krutost intenzivního zemědělství, přesto předstíráme, že se nic nestalo, a otočíme se na druhou stranu. Intenzivní chov hospodářských zvířat je nejen zodpovědný za dobré procento znečištění ovzduší, ale také je opravdové peklo pro zvířata.

Příběh krávy Helen, zachráněné před intenzivním chovem, peklo pro zvířata

Tyto věznice jsou eticky nesprávné ničí svobodu zvířetea odsuzují ho k životu v utrpení a špatném zacházení. Neexistují žádné intenzivní farmy, které by byly lepší než jiné, životní podmínky zvířat jsou vždy hrozné, využívaná k produkci mléka a masa, zbavená svobody, trávy, slunečního světla, až do dne jejich smrti, u mláďat. věk .

Helena např. byla nucena rodit 14krát, rodit mláďata, která byla poražena, a produkovat mléko až do úplného vyčerpání. Když pak příliš zeslábla, bylo rozhodnuto ji zabít. Naštěstí byla Helen před zabitím zachráněna a bylo to neuvěřitelné. Jak říká jeden z dobrovolníků v útočišti, obvykle krávy se porážejí, jakmile dosáhnou věku 6 let. Ona, která produkovala spoustu mléka, byla ušetřena a vykořisťována až do svých 19 let.

Naštěstí Helenina svoboda

V útočišti veterinář, který ji vyšetřoval zjistil, že má osteoartrózu, což ji velmi oslabilo. Chudák Helena se kvůli nemoci těžko začleňovala do nové skupiny, je mnohem pomalejší, pomalu jí, má strach, málo se hýbe, také proto, že na to není zvyklá. Ale den za dnem si Helen našla nové přátele, starají se o něj dobrovolníci a dokonale se zabydlel.

Za poslední rok si vytvořil hluboké pouto zejména s jednou krávou. Jmenovala se mámarovněž propuštěn z intenzivního chovu a bohužel před pár dny zemřel na rakovinu. Helena a máma byly vždy spolujak dosvědčují VIDEA nahraná na sociální média zaměstnanci domova strýčka Neila. Příběh Helen a všech ostatních zvířat, která nyní šťastně žijí ve svatyni, by měl každého přimět k zamyšlení nad mučením, které těmto ubohým bestiím způsobujeme.

Znečištění, zbavení svobody a špatné zacházení: co není dobré na intenzivním zemědělství

Je to prostě otázka pohody, je to o reflexi toho, co děláme. Bohužel, globální přelidnění, které nyní přesáhlo 8 miliard jedinců, výrazně zvýšila potřebu masaIntenzivní zemědělství je tedy stále více rozšířeno právě proto, aby reagovalo na tuto potravinovou potřebu.

To vše však není vůbec dobré, především proto maso je považováno za „karcinogenní“ (uzeniny a zpracované maso) a „pravděpodobně karcinogenní“ (červené maso a v menší míře bílé maso) podle WHO, a to rozhodně není nic nového, takže jídlo, které je pro vás velmi špatné a které je třeba co nejvíce omezitpokud se mu vůbec nevyhneme.

Za druhé, jak již bylo zmíněno, intenzivní zemědělství je odpovědné za 75 % emisí amoniaku v Itálii, tj druhý zdroj jemného prachu (data Ispra). Globálně to jsou zodpovědný za 17 % znečištění jemnými částicemi. V neposlední řadě, ale možná nejdůležitější, musíme přemýšlet svobodu a pohodu všech zvířatsnaží se jim poskytnout důstojný život.

Loading...
begonie