Jsem lékař a řeknu vám, proč byste neměli používat toaletní papír, když jdete na záchod

Australský chirurg na svém instagramovém kanálu vysvětluje, proč bychom neměli používat toaletní papír a co riskujeme, když ho použijeme

Toaletní papír je nezbytnou pomůckou pro naši osobní hygienu pokaždé, když jdeme na záchod, přesto se najde někdo, kdo je proti jeho používání – a není to žádný blázen alergický na úklid, ale australský lékař.

Bradley Morris je australský kolorektální chirurg, známější jako @TheButtDoctor na svém instagramovém kanálu, kde svými videi a zdravotními radami oslovuje více než 13 000 uživatelů. Lékař motivuje své nepřátelství vůči toaletnímu papíru tím, že svým následovníkům poukazuje na to, že pro žádnou jinou část těla není prostý suchý papír používaný k hygienickým praktikám.

Nemyjete si tělo ani vlasy suchým ručníkem, bez mýdla a vody; podobně si ruce nedezinfikujete pouhým třením o ubrousek, bez použití vhodného přípravku; a zase suchou houbou neumyjete nádobí a hrnce.

Proč bychom si tedy měli čistit své intimní partie obyčejným papírem, když jdeme na záchod? Jak dále lékař vysvětluje, jde o obzvláště citlivou a choulostivou oblast našeho těla, která by se neměla takto „léčit“.

Většina problémů – podráždění, hemeroidy, občasné krvácení – je důsledkem nadměrného tření papíru o kůži ve snaze dodržovat správnou hygienu. Lékař však vysvětluje, že intenzivní drhnutí není tím správným řešením, když se potřebujeme očistit.

Při výskytu měkké nebo tekuté stolice, která se obtížněji čistí, je lepší než tření pokožky toaletním papírem (spotřebovat mimo jiné velké množství papíru) přistoupit k důkladnějšímu čištění vodou a speciální detergent, aby se zabránilo riziku traumatizace pokožky a nepříjemnému podráždění.

Dr. Morris také naráží na lidi, kteří tráví spoustu času sezením na záchodě, možná „scrollováním“ zdi na sociálních sítích nebo čtením e-mailů: tento zvyk, kromě toho, že podkopává naši produktivitu, může zvýšit riziko vzniku podráždění. anální a hemoroidy – jak také dokazuje tato studie.

Na záchodě bychom měli sedět jen několik minut a nechat vyprazdňování stolice probíhat přirozeně a bez zvláštního úsilí z naší strany. Stejně tak bychom měli minimalizovat zlozvyk, který nás vede k tomu, že se držíme zpátky, když máme nutkání jít na záchod – třeba proto, že se věnujeme nějaké činnosti, kterou nechceme rušit, nebo prostě proto, že se nám nechce. to.

Čtěte také: Zde je důvod, proč byste si nikdy neměli s sebou brát mobilní telefon, když jdete na záchod

Tato naše „lenivost“ může být zodpovědná i za podráždění konečníku, ale také za záněty a blokády na střevní úrovni.

Sledujte nás na telegramu | Instagram | Facebook | Tik tak | Youtube

Zdroj: Instagram

Doporučujeme také:

Loading...
begonie