Jaký je tento příběh o barvivu na bázi hmyzu (které jíme, aniž bychom o tom věděli, a nacházíme se všude)

Nemluvíme o ničem jiném než o možnosti, že i v Itálii budeme brzy moci jíst potraviny na bázi hmyzu. Víte ale, že ve skutečnosti už je na trhu hmyz? Promluvme si o potravinářském barvivu E120, které se získává z košenila (přesně z hmyzu)

V těchto dnech často mluvíme o hmyzu, ne proto, že zamořuje některé oblasti světa, ale proto, že bychom ho brzy mohli najít na našich talířích, dokonce i v Itálii. Nedávno totiž Evropa dala zelenou konzumaci cvrččí mouky (ale mouční červi a sarančata už byli schváleni). Čtěte také: Stále více hmyzu na talíři: EU schválila konzumaci cvrččí mouky, v jakých potravinách se bude nacházet

Je něco, na co se rozčilovat? Ne příliš, pokud si myslíme, že ve skutečnosti už hmyz jíme roky a často si toho neuvědomujeme. To například ví jen ten, kdo pečlivě čtou etikety za přísadou E120, přítomné v některých nápojích nebo potravinách, košenila se skrývánebo spíše hmyz.

My v greenMe o tom mluvíme už nic netušící, byl to rok 2016, kdy jsme vám nabídli srovnání ovocných šťáv z krvavého pomeranče, podtrhující přítomnost košenila v různých produktech. Čtěte také: Ovocné džusy z krvavého pomeranče srovnaly: jaké a jak vybrat?

V té době se o věc zajímali pouze vegani a vegetariáni (nechtěli zavádět zvířata do jídelníčku), ale nyní se najednou zdá, že prioritou naší země není nejíst hmyz, a proto se znovu rozhořel zájem o téma, které je vlastně banální a otřepané. a že jsme to trochu brali jako samozřejmost.

Místo toho se zdá důležité se k tomu na chvíli vrátit, abychom lépe přemýšleli o tom, co jíme, často nevědomě.

Co je košenila

O kokciglii většinou uvažujeme pouze jako o rostlinném škůdci, zvláště tvrdohlavém a těžko odstranitelném. Místo toho zapomínáme, že jde také o potravinářská přísada nebo lépe barvivo používá se v potravinářském průmyslu k výrobě potravin a nápojů krásně jasně červené.

Toto barvivo se získává z hmyzu patřícího do čeledi coccoidea, zejména ze samic druhu Dactylopius, Dactylopius kokus A Vermilion Kermesvybavený červeně zbarvenou látkou (také nazývanou Carmine), která dosahuje maximální koncentrace u těhotných.

Hmyz se množí na čepelích opuncií a samičky se sbírají (odstraňují je kovovými destičkami) krátce před snášením vajec a suší se, aby se pak extrahovalo barvivo, které lze použít při barvení v cukrářském průmyslu k barvení. červených likérů nebo nápojů, ale také v kosmetických výrobcích, jako jsou rtěnky.

Čtěte také: Karmínová červeň: víte, co se doopravdy skrývá za barvivem ve vaší oblíbené rtěnce?

Košenu lze nalézt také uvedenou na etiketě zkratkou E120 nebo pod názvem karmín či kyselina karmínová.

Jen si pomyslete, že k získání trochy barviva je potřeba udělat pořádný masakr košenilního hmyzu (na 1 kg barviva potřebujete kolem 100 tisíc hmyzu).

Mimo jiné existuje studie, která také upozornila na potenciální nebezpečnost této látky (i když se v potravinách nepoužívá sporadicky). To ukázalo, že v továrnách, kde se vyrábí barvivo košenila, došlo k několika případům astmatu.

Ve skutečnosti i jiné studie zaznamenaly případy alergií a astmatu způsobených požitím barviva E120.

V současné době je na trhu takéE122, stejná barva však získaná syntetickým způsobem, tedy bez využití hmyzu. V některých případech se zdá, že to nahradilo E120.

Ve kterých potravinách a nápojích se může nacházet košenila (E120)

Košenu lze nalézt, alespoň potenciálně, ve všech červených potravinách a nápojích, které mohou být na etiketě uvedeny i jiným způsobem (E120, karmín nebo kyselina karmínová).

Zejména můžeme zmínit:

  • ovocné džusy
  • nealkoholické nápoje
  • jahodový nebo dětský jogurt
  • bonbóny

To neznamená, že všechny červené potraviny nebo nápoje obsahují košeninu, ale pokud se opravdu chcete vyhnout konzumaci hmyzu, měli byste si vždy přečíst štítek toho, co kupujete.

Sledujte nás na telegramu | Instagram | Facebook | TikTok | Youtube

Přečtěte si také:

Loading...
begonie