Jak zkušené hospodyňky mastí koláče před vložením do trouby: užitečný trik

Kdo by neměl rád domácí koláče? Přesto má mnoho lidí rádo, když si mohou dát čaj s jemnou a lahodnou houskou, kterou právě vytáhli z trouby. Zároveň sladká vůně, která se šíří po celém domě, dělá atmosféru pohodlnější a klidnější.

Ale ne každá hospodyňka se s tímto úkolem dokáže dokonale vyrovnat a připravit opravdu lahodný dezert. Přesto musíte znát nejen recept na lahodné těsto, ale také to, čím upečené pečivo před vložením do trouby namazat, jinak nezískáte zlatavou a krásnou kůrku.

Někdo používá na glazování obyčejnou vodu nebo ji smíchá s cukrem. Relevantní je možnost s mlékem a zakysanou smetanou. Existují ale i jiné způsoby, jak získat lahodné pečivo.

Vaječný bílek a žloutek

Pokud použijete pouze protein, získáte křehkou a křupavou kůrku. Pokud chcete, aby byl lesklý, měli byste protein zředit malým množstvím vody.

Foto: © Belnovosti

Žloutek zajistí, že pečivo bude světlé. Když to rozšleháte s trochou mléka, získáte měkčí a křehčí housky.

Světlou, lesklou kůrku lze získat úplným vyšleháním glazovacího vajíčka.

Olej

Pečivo z listového těsta je vhodné potřít rostlinným olejem. A na nevýraznější dezerty je potřeba použít smetanu. Dort bude křehčí a barva sytější.

Čaj

Mnohé hospodyňky si raději připravují silný čaj s cukrem, aby jím případně těsto namazaly. Nejprve musíte produkt použít před vložením koláče do trouby a poté postup opakujte několik minut, než bude hotový.

Loading...
begonie