Jak získat 4 sklizně ředkviček za sezónu: tajemství mazaných zahradníků

Ředkvičky lze nazvat nejrychleji zrající zeleninou. Proč nevyužít této nemovitosti naplno?

Ředkvičky lze pěstovat 4x za sezónu a produkovat tak chutnou a šťavnatou zeleninu.

Anastasia Kovrizhnykh, expertka na publikaci sítě BelNovosti, krajinná designérka a agronomka, nám řekla, jak tohoto výsledku dosáhnout.

Jarní setí

Většina letních obyvatel vysazuje ředkvičky pouze na jaře a mylně se domnívají, že je nelze pěstovat při vysokých teplotách.

Foto: © Belnovosti

Ředkvičky jsou plodiny odolné proti chladu, takže je můžete začít sázet do skleníků, jakmile půda rozmrzne.

Další univerzální možností je zimní výsev. Na podzim by měly být ředkvičky zasazeny do zahradního lůžka, ale na jaře musí být tato oblast pokryta filmem, dokud se půda nezahřeje.

Kořenové plodiny se vyvíjejí klidně při průměrné teplotě +14 stupňů. Zelenina se nebojí krátkodobých mrazů až do -4 stupňů (mluvíme o nočních mrazech na jaře). Pokud je pravděpodobné, že teplota klesne pod, měli byste myslet na ochranu a skleníky lze nazvat univerzálním řešením.

Péče by měla zahrnovat pravidelné zavlažování a kypření půdy. Pokud se tak nestane, je nepravděpodobné, že získáte dobrou sklizeň.

Při pěstování plodin na jaře byste měli věnovat pozornost vlhkosti půdy. Pokud je půdní vlhkost nedostatečná, ředkvička se nebude normálně vyvíjet a v důsledku toho její dužina zdrsní a zelenina vyrazí květní stonky.

Začátek léta

Začátek léta lze chápat jako konec května – začátek června. V tomto období je horké počasí, a jelikož je zelenina odolná vůči chladu, mnozí zahrádkáři se domnívají, že je nemožné ji pěstovat, ale to je typická chyba. Existuje několik pravidel pro letní výsadbu.

1. Místo výsadby by mělo být chráněno před přímým slunečním zářením až do oběda. Ideální je místo, kde ráno a odpoledne svítí slunce. Nemá smysl vysazovat ji v plném stínu, protože kořenová plodina se nebude vyvíjet normálně.

2. Snížení denního světla. V létě se denní hodiny zvyšují, a proto kořenová plodina začíná aktivně tvořit stonky květin. Tomu se lze vyhnout jednoduchým zakrytím postelí černou fólií po 18:00. Musí být odstraněny přibližně v 9 hodin ráno. Mnoho lidí si může myslet, že je to příliš obtížné. Ve skutečnosti si můžete vytvořit návyk za pár dní.

A nejdůležitější je správný výběr odrůdy pro letní výsev. Odborníci doporučují upřednostňovat následující odrůdy:

• „Sněhurka“;

• „Duro“;

• „Obří“;

• „Helios“ a další.

Měla by být zajištěna také dobrá ochrana proti škůdcům. V létě mohou napadat plodiny s velkou intenzitou a způsobit vážné škody. Důležitou podmínkou je proto preventivní léčba.

Druhý letní výsev

Druhý výsev může začít začátkem července. Všechny tipy pro péči a funkce výsadby jsou popsány výše. V červenci je třeba věnovat zvláštní pozornost škůdcům a správným sousedům. Nedoporučuje se pěstovat v blízkosti:

1) Zelí.

2) Ředkvičky.

3) Řeřicha.

4) Špenát a další.

Faktem je, že tyto plodiny přitahují škůdce ředkvičky. Je lepší ji zasadit poblíž kopru nebo jiných zelených plodin se silnými vůněmi.

Podzim

Ideální doba pro výsev je začátek září, sázení je přijatelné i v srpnu.

Na podzim začíná ubývat denního světla, takže není potřeba záhony zatemňovat. Odborníci doporučují zasadit ředkvičky na místě, kde rostly:

• papriky;

• rajčata;

• okurky.

Sklizeň 4 úrody ředkviček za sezónu není při dodržení základních pravidel a doporučení odborníků vůbec složitá.

Loading...
begonie