Co je třeba udělat v prosinci na chatě: 5 druhů práce důležitých pro každého zahradníka

Je samozřejmé, že s nástupem zimy se letní obyvatelé, kteří dříve neúnavně pracovali, trochu uvolnili.

Expertka publikace sítě BelNovosti, vědecká agronomka, krajinná designérka Anastasia Kovrizhnykh však trvá na tom, že během prosince se musíte nejen připravit na Nový rok, ale také nezanedbávat svůj pozemek.

Co je potřeba udělat během prvního zimního měsíce?

1. Chraňte ovocné stromy před hlodavci

Aby se nosaté myši nedostaly k chutné kůře stromů na vaší zahradě, ušlapejte sníh kolem kmenů. Tímto způsobem se škůdci nebudou moci pohybovat pod sněhovou pokrývkou, což znamená, že se nedostanou do blízkosti vaší výsadby.

2. Připravte řízky

Prosinec je skvělý pro získávání řízků jabloní, rybízu a dalších plodin. Při sklizni dodržujte dvě podmínky: tloušťka řízků by měla být přibližně stejná jako tužka a měly by mít dobře vyvinuté pupeny.

3. Stratifikujte semena

Ze semen, která máte k dispozici, vyberte ta, která potřebují stratifikaci, a dejte je do lednice (ne všechna najednou, ale v závislosti na plodině).

4. Skleník chraňte před sněhem

Pokud se prosinec ukáže jako zasněžený, hrozí, že rám skleníku nevydrží zátěž. Zarážky instalované ve skleníku pomohou zabránit poškození konstrukce.

5. Zakryjte rostliny

Rostliny jako růže, vinná réva apod. potřebují na zimu úkryt, a pokud už k vám zima přišla, postarejte se o jejich ochranu v chladném období.

Loading...
begonie