Chyby, které ničí vaše vlasy. Co byste nikdy neměli dělat poté, co vylezete ze sprchy. Ozdoba vlasů bude trpět

Vlasy jsou drahocennou ozdobou, kterou se snažíme udržovat zdravé a lesklé. V našem spěchu za dokonalým vzhledem se však často dopouštíme chyb, které mohou ovlivnit kvalitu a vzhled vlasové ozdoby. Kritický okamžik v péči o vlasy je po sprše, kdy jsme v pokušení činit unáhlená rozhodnutí. V našem článku se dozvíte, jaké jsou tyto časté chyby.

Chraňte své vlasy: Chyby, které po sprše ničí krásu vašich vlasů

Agresivní tření vlasů ručníkem

Poté, co vylezete ze sprchy, je lákavé zabalit si vlasy do ručníku a promnout je, aby se co nejrychleji vysušily. Tato brutální akce může vést k lámání vlasů a poškození kutikuly, takže vlasy jsou křehké a postrádají lesk. Místo toho zkuste vlasy jemně osušit měkkým ručníkem nebo použít ručník z mikrovlákna, který lépe absorbuje vlhkost a snižuje tření.

Mytí horkou vodou

Pokud patříte do kategorie těch, kteří si vlasy myjí vždy velmi horkou vodou, zkuste si je umýt vlažnou, protože příliš vysoká teplota může způsobit přebytek mazu a vlasy se mastí. Navíc pro závěrečné opláchnutí vlasů se doporučuje použít vodu o něco studenější, než kterou jste si vlasy myli, protože to podporuje uzavření kutikuly a vlasy se lesknou.

Viz také Jídlo pro krásné a zdravé vlasy. Bude patrné jasné zlepšení

Kartáčování nebo česání mokrých vlasů

Vlasy jsou zranitelnější a křehčí, když jsou mokré, takže kartáčování nebo česání vlasů hned po sprše může vést k jejich nadměrnému lámání a vypadávání. Zkuste počkat, až budou vlasy mírně vlhké, použijte hřeben se širokými zuby nebo kartáč s měkkými štětinami, aby nedošlo k poškození vlasů.

Použití nadměrného tepla k vysušení vlasů

Pravidelné používání fénů, žehliček nebo kulmy při vysokých teplotách může poškodit vlasovou kutikulu a způsobit její vysušení a lámavost. Nahraďte nadměrné teplo nižším nastavením teploty na fénu nebo použijte techniky sušení na vzduchu, abyste vlasy chránili před poškozením.

Aplikace nesprávných produktů

Po sprchování je důležité použít správné přípravky pro vaše vlasy. Vyhněte se aplikaci produktů s alkoholem nebo agresivními chemikáliemi, protože mohou vlasy vysušit a poškodit. Rozhodněte se pro produkty bez sulfátů s přírodními složkami, které vlasy do hloubky vyživí a hydratují.

Svázání vlasů do pevných culíků

Svázání vlasů do pevných culíků ihned po sprchování může způsobit nadměrný tlak na vlasový stvol a kořínky, což způsobí jejich lámání a vypadávání. Místo toho si vlasy sepněte do volnějšího culíku nebo si je svažte do šátku či hedvábného šátku, abyste se vyhnuli nadměrnému pnutí.

Viz také Proč si dávat ocet na kartáč na vlasy. Úžasný trik, který by měla znát každá žena

Zůstaňte v obraze s nejnovějšími exkluzivními materiály a novinkami o všem, co vás zajímá, na našem kanálu WhatsApp!

Loading...
begonie