4 probiotické nápoje, které regulují tranzit a zabraňují nadýmání

4 probiotické nápoje, které regulují tranzit a zabraňují nadýmání

Probiotika jsou kombinací živých prospěšných bakterií a/nebo enzymů, které přirozeně žijí v lidském těle. Bakterie přítomné v probiotikách bojují proti škodlivým bakteriím a podporují řadu tělesných funkcí, zejména mikrobiomu.

Probiotika zůstávají po jídle ve střevech, neohrožují zdraví a pomáhají udržovat rovnováhu v těle. Podporují trávení a vytvářejí vitamíny. Nejběžnější probiotické bakterie jsou Lactobacillus a Bifidobacterium a Saccharomyces boulardii je podle Cleveland Clinic nejběžnějším probiotickým fermentem.

Konzumace těchto 4 probiotických nápojů, které regulují tranzit a zabraňují nadýmání, může být jednoduchým a užitečným způsobem, jak si zajistit příjem prospěšných bakterií a dobrých enzymů. Než je však začnete pravidelně konzumovat, je vhodné se poradit s lékařem nebo výživovým poradcem.

Jogurtové nápoje

Jogurty jsou významným zdrojem probiotik. Po přidání do nápojů převezmou své kvality. Přicházejí v podobě mnoha receptů, jako je rostlinný jogurt, kokosový a hrachový protein nebo kombinovaný jogurt s malinovým açai.

Možná můžete zkusit udělat jogurtové smoothie. Ať už se rozhodnete použít běžný jogurt nebo řecký jogurt, můžete jej kombinovat s ovocem a celozrnnými výrobky.

Kefírové nápoje

Kefírové nápoje patří mezi 4 probiotické nápoje, které regulují tranzit a zabraňují nadýmání. Kefír má podobné vlastnosti jako jogurt, jen je jeho složení tekutější. Kromě klasického sortimentu, získaného z mléka, lze najít produkty s podobnými vlastnostmi, které často nesou stejný název.

Existuje několik typů, s různými specifikacemi, ze kterých si můžete vybrat ten nejvýhodnější. Klasický kefír se získává z plnotučného kravského mléka a neobsahuje žádný přidaný cukr. Někdy je na etiketě uvedeno, že krávy, ze kterých pochází, konzumovaly přírodní krmivo.

Najdete u nás i další druhy nápojů, jako je vodní kefír v kombinaci s citronem a červenými chilli papričkami nebo bio kefír, získaný pouze z laktózy, bez přidaného cukru.

Kombucha

Kombucha je jedním z nejvíce probiotických nápojů mezi 4 probiotickými nápoji, které regulují tranzit a zabraňují nadýmání. To se získává kombinací čajů a jiných příchutí s určitými kmeny bakterií, které se nechávají fermentovat. Má sladkou chuť a projevuje se podobně jako perlivá voda, uvádí MindBodyGreen.com.

Lze jej nalézt v mnoha odrůdách a receptech: malinová, citrónová a zázvorová kombucha; pískavice řecké seno, fenykl, zázvor a kurkuma kombucha (všechno ajurvédské koření) nebo kombucha z grapefruitu a máty.

Koncentrované dávky probiotik

Koncentrované dávky mohou být užitečné, pokud potřebujete konzumovat denní dávku probiotik a nechcete sahat po doplňcích stravy. Koncentrované dávky mohou obsahovat i další nutriční složky.

Můžete si je koupit ve formě více přípravků, které mají různé blahodárné vlastnosti. Pokud chcete konzumovat produkt s protizánětlivými vlastnostmi, můžete zkusit kombinaci kurkumy, zázvoru a černého pepře. Pro zlepšení trávení můžete pít koncentraci melounu, klementinek, zázvoru a jablečného octa. Také lisované potraviny, jako je citron, jablko nebo zázvor, mohou poskytnout stejné výsledky.

Džusy a sycené nápoje

V případě džusů a sycených nápojů probiotika jednoduše přidává výrobce. Vyzkoušet můžete grapefruitový džus se zázvorem, šťávu z maqui berry, citron a červené chilli nebo slanou vodu s probiotiky a vitamíny B12, C a D.

Loading...
begonie